Październik 2022 w Klubie Seniora “Relaks”

1. Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej im. “Matysiaków” oraz występy Zespołu “Retro” z Koncertem “Cygańska jesień”  dla wszystkich podopiecznych.  19.10.2022
Po długiej przerwie spowodowanej pandemią wreszcie nasi Seniorzy z Klubu “Relaks” dotarli z pięknym programem artystycznym do pensjonariuszy Domu Opieki na Saskiej Kępie. Kiedyś byliśmy tam częstymi  gośćmi – można powiedzieć, że bardzo wyczekiwanymi. Cieszymy się, że mogliśmy dać trochę radości i wytchnienia wszystkim przebywającym tam osobom.


2. Wycieczka autokarowa do Sandomierza  dla seniorów  ze Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno w dniu 21.10.2022.
Sandomierz – miasto leżące nad Wisłą na malowniczych wzgórzach poprzecinanych lessowymi wąwozami, w otoczeniu soczystej zieleni jest żywym świadkiem historii i kultury naszego państwa i narodu. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni Starego Miasta znajduje się ponad 120  zabytków ze wszystkich stylów i epok. Na rynku zobaczymy charakterystyczną bryłę renesansowego ratusza oraz zabytkowe kamieniczki, wśród których wyróżnia się podcieniowa kamienica Oleśnickich. Obejrzymy też gmach Collegium Gostomianum , jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół średnich w Polsce oraz dom Długosza – gotycki budynek mieszkalny – obecnie siedziba Muzeum Diecezjalnego. Ufundowana przez Kazimierza Wielkiego bazylika katedralna Narodzenia NMP do dziś zachwyca wyposażeniem wnętrza i pięknymi freskami. W pobliżu świątyni znajduje się pałac biskupi, będący rezydencją sandomierskich biskupów. Na wzgórzu w pobliżu Wisły można dostrzec ocalałe skrzydło zamku. Niezapomniane wrażenie pozostawił spacer systemem gotyckich piwnic tworzących Podziemną Trasę Turystyczną oraz jednym z wąwozów. Na pewno będziemy chcieli  powtórzyć tak piękną wycieczkę.