Akademia Kung Fu / Wushu

Nasza Akademia Kungfu Wushu:

Od wielu lat prowadzimy szkołę tradycyjnych chińskich sztuk walki z południa Chin. Styl, którego nauczamy to Hong Jia Quan (洪家拳). Jest to styl niezwykle bogaty w skuteczne techniki samoobrony oraz w broń białą taką jak m.in. szabla, włócznia, kij, czy wachlarz, a nawet ławeczka tawerniana czy parasol. Treningi dzielone są na kilka części i dostosowane do stopnia zaawansowania trenującego. Są to kolejno część rozgrzewkowa, następnie techniczna, kolejny to zastosowania poznanych technik z przeciwnikiem, trening na tarczach i manekinach tzw. hartujący i wzmacniający, kolejny to rozciąganie, gibkość i elastyczność oraz trening układów Taolu, znanych bardziej jako form. Trenerzy to wykwalifikowani instruktorzy sportu, zawodnicy kadry Polski, medaliści mistrzostw zarówno w Chinach i Europie.

W Akademii:
• treningi południowych i północnych chińskich sztuk walki
• poznasz najróżniejszą chińską broń białą
• techniki samoobrony
• treningi na drewnianych manekinach, tarczach i workach
• górskie obozy sportowe z językiem chińskim
• egzaminy na stopnie
• szkolenia i seminaria z mistrzami z Chin i Singapuru
• udział w zawodach i turniejach
• udział w pokazach sztuk walki
• profesjonalna kadra instruktorów
• bezpieczeństwo i profesjonalne podejście do każdego ucznia
• zajęcia sportowe ogólnorozwojowe dla osób w każdym wieku
• poprawa sprawności fizycznej
• lepsza kondycja, motoryka, koordynacja i wytrzymałość

Obozy sportowo językowe:
Każdego roku już od wielu lat nasza Akademia organizuje wyjazdy wakacyjne w góry. Są to około dwutygodniowe wyjazdy dla praktycznie każdego. Nasi stali uczniowie, ale także osoby nie trenujące mają niepowtarzalną okazją spędzić ten czas na intensywnej nauce wushu, nauce języka chińskiego, czy wycieczkach krajoznawczych. Na obozach odbywa się kilka bloków treningowych w tym poranne rozruchy, biegi i intensywne rozciąganie, popołudniowe treningi na matach, na których uczymy się elementów sprawnościowych, akrobatycznych oraz rzuty, pady i obezwładnienia oraz treningi wieczorne typowo techniczne, gdzie uczymy posługiwania się bronią białą i układów taolu. Na obozach są dwa bloki dziennie intensywnej nauki języka chińskiego. Uczymy nie tylko konwersacji, pisma, zwrotów, ale także nazw technik stosowanych w naszym stylu wushu. Oprócz tego jest też czas na rozrywkę i zwiedzanie. Organizujemy wycieczki w góry, zdobywamy szczyty, odwiedzamy muzea, parki, baseny, skanseny, organizujemy spływy i ogniska integracyjne. Jest dużo nauki, ale też i zabawy i świetnie spędzonego czasu. Obozy rejestrowane są w kuratorium oświaty, jeździ z nami wykwalifikowana kadra instruktorów, wychowawców, opiekunów, lektorów, którzy dbają o wszelkie standardy i bezpieczeństwo uczestników.

Szkolenia z mistrzami z Chin:
Staramy się co roku, aby naszą Akademię odwiedzali nasi mistrzowie z Chin. Organizujemy wtedy w szkole dla wszystkich ochotników szkolenia które prowadzi bezpośrednio nasz Sifu z HongKongu Lai Zanwaa (黎振华). Na takich spotkaniach zdobywamy zupełnie nową wiedzę od źródła, poznajemy nowe techniki, nowe zastosowania, nowe układy Taolu, a także integrujemy się i zdobywamy nowe doświadczenia. Każdy może bezpośrednio od mistrza zasięgnąć nowej wiedzy, rozwiać wątpliwości, poznać historię stylu, nauczyć zasad jakie panowały w dawnych szkołach wushu, jak wyglądały kiedyś treningi, poznać nazewnictwo technik, a także zatopić się na chwilę w kulturze i filozofi Chin. W taki sposób pozostajemy z nową wiedzą, którą praktykujemy potem przez kolejny rok do następnego spotkania.

Kontakt:
Informacje i zapisy: 787 62 61 98

Wszelkie pytania dotyczące działalności szkoły
prosimy kierować na nasz adres e-mail: akademiakungfu@wp.pl

Zajęcia prowadzone są w Klubie „Junona” ul. Bazyliańska 1 w poniedziałki i środy w godz. 18.15 -20.15