Kabaret „Na brudno” zaprasza

Już od roku w Obszarach Kultury SM „Bródno” działa kabaret „Na brudno”. Jego występy towarzyszą wielu okazjom i są entuzjastycznie przyjmowane przez widzów. Kabaret prowadzą Anna i Mariusz Czaja.

Poprosiliśmy Mariusza Czaję o krótkie podsumowanie pracy z seniorami.

– Praca z seniorami była dla nas swoistym wyzwaniem. Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać i jak podejść do sprawy. Największym wyzwaniem było dla nas sprostać oczekiwaniom naszym, ale i samych uczestników co do efektu jaki chcieliśmy uzyskać. Trzeba było dostosować program tak abyśmy wszyscy byli zadowoleni z występów i aby przynosiły nam one przyjemność, w końcu to naprawdę ciężka praca dla wszystkich.

A najwięcej radości dawały owacje po tylko udanych występach i powiększające się grono widzów. To wszystko potwierdza, że robimy coś dobrego i pozytywnego, a przecież w życiu najważniejszy jest uśmiech. Cieszymy się, że wzajemnie go sobie dajemy. Mamy obopólną satysfakcję z prowadzenia i uczestniczenia w tych zajęciach. Seniorzy bardzo chętnie przynoszą swoją twórczość w postaci wierszy, czy nawet zarysu piosenek, które chętnie wykorzystujemy w naszych programach. Podczas każdych zajęć odkrywamy nowe talenty wokalne i aktorskie. U nas każdy znajdzie swoje miejsce, jeśli tylko ma ochotę na artystyczną przygodę.

Mariusz Czaja z wykształcenia jest muzykiem, nauczycielem sztuk muzycznych, aktorem.

Na co dzień pracuje również w swoich wyuczonych zawodach – uczy dzieci muzyki w Szkole Podstawowej, prowadzi rytmikę w przedszkolu w Markach i w Przedszkolu Teatralno-Muzycznym „Wyszogród”. Jako aktor gra w serialach telewizyjnych, sztukach teatralnych i musicalach. Anna Czaja ma również wykształcenie muzyczne.

Razem z żoną założyli i prowadzą przedszkole, Dziecięco-Młodzieżowy Teatr Muzyczny Gaffa, a także kabaret senioralny „Na brudno”, w którym Anna Czaja odpowiedzialna jest za trening wokalny naszych podopiecznych. Informację o terminach spotkań można uzyskać w Klubie „Lira”.