Klub Seniora “Uśmiech”

O historii, uczestnikach, nazwie i działaniu…

Klub Seniora „Uśmiech” został reaktywowany w listopadzie 2014 roku, po 34 latach przerwy – działalność wznowił 01.01 2015 roku w pomieszczeniu przy ul. Turmonckiej 10.

Seniorzy z osiedla Kondratowicza mają wiele wartościowych zainteresowań i zdolności, które należy szeroko prezentować ze względu na ich kulturotwórczą wagę. Stąd wynikła konieczność
zorganizowania stałego miejsca spotkań “tylko dla seniorów” 🙂.

Klub przyjął nazwę Uśmiech i jest to w równym stopniu symbol pogody ducha, ciepła i życzliwości, jak i wyraz stosunku klubowiczów do otaczającego świata. W nazwie “Uśmiech”
zawiera się także ciekawość świata – jego spraw i zjawisk, oraz chęć poznawania ludzi.

Klub Seniora „Uśmiech należy do najaktywniejszych uczestników życia społecznego na Bródnie  organizuje i bierze udział w imprezach, jest obecny na koncertach, festynach, odczytach, uczestniczy w wycieczkach turystycznych i krajoznawczych, popularyzuje gimnastykę, taniec i śpiew wśród seniorów.

Klub odgrywa nieocenioną rolę w życiu społeczno – kulturalnym seniorów z naszego osiedla – zbliża mieszkańców, sprzyja nawiązywaniu kontaktów, inspiruje do aktywności.

Dni i godziny otwarcia Klubu Seniora “Uśmiech”

  • poniedziałek 10:00 – 15:00
  • wtorek           14:00 – 18:00
  • czwartek        14:00 – 18:00

Klub mieści się przy ul. Turmonckiej 10 w budynku 4 piętrowym – wejście do Klubu jest z tyłu budynku po schodkach w dół (nie przez klatkę schodową).

Wycieczki Klubu Seniora “Uśmiech”

Nasi Seniorzy praktycznie co tydzień organizują sobie wycieczkę. Tym razem odwiedzili Pałac w Wilanowie, Zoo, i z Ogród Botaniczny w Powsinie. Wszystkie wycieczki miały miejsce w lipcu.
Obecnie, chyba już większość instytucji kulturowych wznowiła działalność – można zwiedzać muzea, parki i ogrody zoologiczne, chodzić do kina i na lody.
Aktywna postawa Seniorów jest przykładem, jak można się cieszyć latem, jak można się organizować by pobyć razem i “ducha nie gasić” mimo pewnych przeciwności. Brawo!

Pzdrowienia dla Seniorów z Klubu “Uśmiech” 🙂