LATO W MIEŚCIE 2019

W dniach 24.06 – 05.07.2019 roku w godz. 8.00-16.00 prowadzona była w klubie „Junona” akcja „Lato w mieście” dla uczniów klas I-VII ze szkół podstawowych /pierwszeństwo miały dzieci członków spółdzielni.
Z akcji skorzystało 200 dzieci, a przeciętna dzienna frekwencja wynosiła 20 osób. Zajęcia prowadzili instruktorzy o/k z klubu. W ramach akcji uczestnicy otrzymywali odpłatne obiady /7 zł/dzień/ w stołówce Szkoły Podstawowej nr 285 przy ulicy Turmonckiej. W klubie dzieci miały zapewnione zimne napoje /woda z sokiem, woda mineralna/, ponieważ w tym okresie było apogeum upałów – temp. dochodziła do ponad 30 stopni w cieniu.
Przejazdy środkami komunikacji miejskiej były bezpłatne (na podstawie listów przewozowych wydanych przez Urząd Dzielnicy Targówek). Dzięki środkom otrzymanym od Zarządu SM „Bródno” program zajęć podczas akcji był bardzo urozmaicony.
W ramach imprez nasi podopieczni uczestniczyli w 2 seansach filmowych w Multikinie Targówek – „Pokemon Detektyw Pikachu” i „Sekretne życie zwierząt 2” oraz jeden raz w DK Świt” – film „Robaczki z zaginionej dżungli” . We wtorki i czwartki dzieci korzystały z kąpieli na Basenie Polonez przy ul. Łabiszyńskiej /4 razy/. Ponadto w DK „Świt” dzieci uczestniczyły 2 razy w warsztatach z ceramiki / w pierwszym tygodniu akcji/.
Dużą atrakcją była jak zawsze latem wycieczka do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie zobaczyliśmy wiele egzotycznych zwierząt. Odwiedziliśmy też PGR Bródno na warsztaty edukacyjne pn „Życie na wsi”, podczas których dzieci miały możliwość obejrzenia stajni, wysłuchania wykładu o zwierzętach hodowlanych i roślinach uprawnych oraz posmakowania owoców i warzyw z ogródka. Kolejną lekcją przyrodniczą było spotkanie na żywo z 5 wężami /boa i pytony/ w Klubie. Także do Klubu „Junona” zawitał Teatrzyk „Blaszany Bębenek” z przedstawieniem „Zaczarowany medalion”.
W środę 3 lipca pojechaliśmy na Stare Miasto, gdzie wysłuchaliśmy w ramach warsztatów muzycznych – cykl „Skandynawia” na dziedzińcu Zamku Królewskiego. W Bibliotece Publicznej przy ul. Bazyliańskiej 6 nasi podopieczni miło spędzili czas podczas prelekcji i pokazu slajdów pt. ”Podróże Neli – Małej Reporterki”.
W ramach zajęć w klubie uczestnicy akcji korzystali z gier planszowych i stolikowych, a także wykonywali różne prace podczas zajęć plastycznych. Po obiedzie nasi podopieczni odpoczywali w Parku Bródnowskim lub na osiedlowych placach zabaw. Podczas akcji „Lato w mieście” z powodu upałów wszystkie dzieci zostały kilkukrotnie poczęstowane lodami.
A na zakończenie była degustacja pizzy.
W miłej atmosferze pożegnaliśmy się z naszymi podopiecznymi do kolejnej akcji.