Zima w mieście 2017

W dniach 13-24 lutego 2017 roku w godz. 8.00-16.00 prowadzona była w klubie „Junona” akcja „Zima w mieście” dla uczniów klas I-VI ze szkół podstawowych /pierwszeństwo miały dzieci członków spółdzielni/.
Z akcji skorzystało 71 dzieci.
Zajęcia prowadziły pracownice klubu: Anna Romańczuk i Katarzyna Jeżewska. Kierownikiem koordynującym akcję z ramienia klubu była Marzena Kujawa.
W ramach akcji uczestnicy otrzymywali odpłatne obiady /7 zł za dzień/ w stołówce gimnazjum nr 145 przy ul. Krasiczyńskiej 4/6. W klubie dzieci miały zapewnione ciepłe napoje /woda z sokiem, herbata/. Przejazdy środkami komunikacji miejskiej były bezpłatne (na podstawie listów przewozowych wydanych przez Urząd Dzielnicy Targówek).
Dzięki środkom otrzymanym od Zarządu SM „Bródno”, program zajęć podczas akcji był bardzo urozmaicony. W ramach imprez nasi podopieczni uczestniczyli w dwóch seansach filmowych w Multikinie Targówek – „Sing” i „Był sobie pies” .
Trzykrotnie dzieci skorzystały z kąpieli na Basenie Polonez przy ul. Łabiszyńskiej oraz jeden raz na basenie „Muszelka” przy ul. Balkonowej. W Bibliotece Publicznej przy ul. Suwalskiej 11 nasi podopieczni miło spędzili czas podczas dwóch prelekcji z pokazem slajdów na temat : ”Poznaj dzieci świata” oraz „Wszystko o tańcu” – wraz z własnoręcznym wykonywaniem masek karnawałowych.
Odwiedziliśmy także SDK „Jowisz”, w którym dzieci wysłuchały wykładu o konserwacji zabytków połączonej z zajęciami plastycznymi.
W piątek 17 lutego odbyła się całodzienna wycieczka autokarowa do Stadniny i Szkoły Jazdy Konnej „Patataj” w miejscowości Kanie/k. Pruszkowa, gdzie uczestnicy akcji odbyli przejażdżki na kucykach, zwiedzili stadninę a nawet posmakowali upieczonych na ognisku kiełbasek.
Jeden raz odwiedziliśmy zamknięty Plac Zabaw „Kolorado” przy ulicy Czumy.
Fajną atrakcją była też dwukrotna wizyta w Rodzinnym Centrum Rozrywki „Hula Kula” przy ul. Jagiellońskiej, gdzie odbyły sie zawody na torach bowlingowych (kręgielni).
W ostatni karnawałowy piątek /24 lutego/ odbył się bal karnawałowy w Klubie „Podgrodzie”, połączony z pokazem i nauką zumby, wesołą dyskoteką z konkursami i nagrodami oraz poczęstunkiem – pizza i napój dla każdego. Imprezę dowcipnie i z fasonem poprowadził świetny DJ Marek.
W ramach zajęć klubowych uczestnicy akcji korzystali z gier planszowych i zajęć plastycznych.
W miłej atmosferze pożegnaliśmy się z dziećmi do kolejnej akcji.