ZIMA W MIEŚCIE 2018

W dniach 15.01 – 26.01.2018 roku w godz. 8:00-16:00 prowadzona była w Klubie „Junona” akcja „Zima w mieście” dla uczniów ze szkół podstawowych /pierwszeństwo miały dzieci członków spółdzielni.
Z akcji skorzystało 149 dzieci, a przeciętna dzienna frekwencja wynosiła 15 osób. W ramach akcji uczestnicy otrzymywali odpłatne obiady /7 zł za dzień/ w stołówce Szkoły Podstawowej nr 285 przy ulicy Turmonckiej.
W klubie dzieci miały zapewnione ciepłe napoje /woda z sokiem, herbata. Przejazdy środkami komunikacji miejskiej były bezpłatne (na podstawie list przewozowych wydanych przez Urząd Dzielnicy Targówek. Dzięki dofinansowaniu od Zarządu SM Bródno, program zajęć podczas akcji był bardzo urozmaicony.
W ramach imprez nasi podopieczni uczestniczyli w trzech seansach filmowych w Multikinie Targówek – „Paddington 2”, „Fernando” oraz „Tedi i mapa skarbów”.
Ponadto dzieci skorzystały dwukrotnie z kąpieli na basenach Polonez i Muszelka. Dwa razy również odwiedziliśmy Rodzinne Centrum Rozrywki „Hula Kula” przy ul. Jagiellońskiej, gdzie odbyły sie zawody na torach bowlingowych (kręgielni) wśród wszystkich klubów Spółdzielni.
Dużą atrakcją była jak zawsze wycieczka do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, który przedstawia się bardzo interesująco w zimowej szacie.
W drugim tygodniu akcji w środę zwiedziliśmy wystawę klocków lego pt. „Giganty” na Stadionie Narodowym.
W dniu 25 stycznia dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt.: „Emil z Lonnebergii” w DK Świt a po nim odbyły się ciekawe i pouczające warsztaty, dotyczące charakterystyki kukiełek lalkowych i marionetek. W ramach zajęć klubowych uczestnicy akcji korzystali z gier planszowych oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych.
W dniu zakończenia akcji zimowej wszyscy nasi podopieczni zostali zaproszeni na bal karnawałowy do DK Jowisz, gdzie oprócz wspaniałej zabawy i konkursów skosztowali smacznej pizzy.
Po wesołych pląsach zobaczyliśmy przedstawienie Teatru Urwis z Krakowa.
W miłej atmosferze pożegnaliśmy się z dziećmi do kolejnej akcji latem.