Akcja “Lato w mieście” 2018

W dniach 23.07 – 03.08.2018 roku w godz. 8.00-16.00 prowadzona była w klubie „Junona” akcja „Lato w mieście” dla uczniów klas I-VII ze szkół podstawowych /pierwszeństwo miały dzieci członków spółdzielni/.
Zajęcia prowadzili instruktorzy o/k z klubu.
W ramach akcji uczestnicy otrzymywali odpłatne obiady /7 zł/dzień/ w stołówce Szkoły Podstawowej nr 285 przy ulicy Turmonckiej. W klubie dzieci miały zapewnione zimne napoje. Przejazdy środkami komunikacji miejskiej były bezpłatne (na podstawie listów przewozowych wydanych przez Urząd Dzielnicy Targówek).
Dzięki środkom otrzymanym od Zarządu SM „Bródno” program zajęć podczas akcji był bardzo urozmaicony. W ramach imprez nasi podopieczni uczestniczyli w trzech seansach filmowych w Multikinie Targówek – pt.: „Wyszczekani”, „Iniemamocni 2” oraz „Książę Czaruś” .
We wtorki i czwartki dzieci korzystały z kąpieli na basenie Polonez przy ul. Łabiszyńskiej /4 razy/. W Bibliotece Publicznej przy ul. Bazyliańskiej nasi podopieczni miło spędzili czas podczas prelekcji i pokazie slajdów pt. ”Nela – mała podróżniczka”. Dużą atrakcją była jak zawsze latem wycieczka do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie zobaczyliśmy wiele egzotycznych zwierząt. Odwiedziliśmy też PGR Bródno, gdzie dzieci miały możliwość przejażdżki na kucykach, obejrzenia stadniny, wysłuchania wykładu o zwierzętach hodowlanych i roślinach uprawnych oraz posmakowania owoców i warzyw z ogródka. W środę 25 lipca odwiedziliśmy Rodzinne Centrum Rozrywki „Hula Kula” przy ul. Jagiellońskiej, gdzie odbyły sie zawody na torach bowlingowych (kręgielni). W kolejną środę pojechaliśmy do Eldorado – wielofunkcyjnego placu zabaw na Bemowie.
W ramach zajęć w klubie uczestnicy akcji korzystali z gier planszowych i stolikowych, a także wykonywali różne prace podczas zajęć plastycznych.
Po obiedzie nasi podopieczni odpoczywali w Parku Bródnowskim lub na osiedlowych placach zabaw.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. W miłej atmosferze pożegnaliśmy się z naszymi podopiecznymi do kolejnej akcji. Mamy nadzieję, że pozostały Wam miłe wspomnienia