Impreza Choinkowa dla osób specjalnej

Impreza Choinkowa dla osób specjalnej troski 13 grudnia 2019r.

Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy, że każdy wszystko usłyszy:  i sanie w obłokach mknące,   i gwiazdy na dach spadające,  a wszędzie to ufne czekanie?   Czekajmy – dziś cud się stanie.

Świąteczne  spotkanie odwiedzili przedstawiciele Rady Nadzorczej SM Bródno – Panie: Zofia Baryczka, Mirosława Kwiatek, Halina Łomża, Marzena Redzicka oraz Panowie:  Jerzy Górczak i Zbigniew Skrabski. Obecna była także Pani Alina Marton – Przewodnicząca Komisji Oświatowo-Kulturalnej Rady Osiedla “Toruńska” oraz Pani Ligia Szczepaniak – Prezes Ośrodka Wsparcia Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych.
Wszyscy zebrani wspólnie podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.
Na naszych gości czekał świąteczny poczęstunek, wspólne kolędowanie, a także występy wesołego clowna, który miał do czynienia z zaczarowanymi przedmiotami.
Ponadto  nie mogło się obyć bez spotkania ze Św. Mikołajem, który wszystkim zebranym  złożył takie życzenia:
Tradycyjnie, jak co roku, sypią się życzenia wokół.  Większość życzy świąt obfitych I prezentów znakomitych.   A ja życzę, moi mili, byście święta te spędzili tak, jak każdy sobie marzy.        Może cicho bez hałasu, Idąc na spacer do lasu.  Może w gronie swoich bliskich, jedząc karpia   z jednej miski.   Może gdzieś tam w ciepłym kraju, czując się jak Adam w raju. Może lepiąc gdzieś bałwana, jeśli ziemia śniegiem zasypana. Może w końcu każdy wyczaruje uśmiech  na własnej twarzy. Mikołajowi towarzyszyły  dwie Śnieżynki oraz Zielone Elfy.  Pomocnicy Św. Mikołaja prowadzili z naszymi podopiecznymi wesołe zabawy i konkursy. Na zakończenie  wręczono  zaproszonym kolorowe torby z prezentami.
Program artystyczny zapewniła i wprowadziła zebranych w świąteczną atmosferę – Agencja Artystyczna Potris .
Fundatorem imprezy była Spółdzielnia Mieszkaniowa “Bródno”.

Spotkanie upłynęło nam jak jedna chwila, a zadowolenie zebranych jak co roku przyniosło radość nam – Organizatorom.
Niech pierwsza gwiazda na niebie przyświeca Wam nie tylko w Boże Narodzenie.