Lato w mieście 2015

SPRAWOZDANIE Z AKCJI „LATO W MIEŚCIE 2015”

W dniach 10-21 sierpnia 2015 roku w godz. 8:00-16:00 prowadzona była w klubie „Junona” akcja „Lato w mieście” dla uczniów klas I-VI ze szkół podstawowych /pierwszeństwo miały dzieci członków spółdzielni/.
W okresie wakacji z akcji skorzystało 152 dzieci, a przeciętna dzienna frekwencja wynosiła 16 osób. Zajęcia prowadziły 2 pracownice klubu: Katarzyna Jeżewska i Anna Romańczuk. W ramach akcji uczestnicy otrzymywali odpłatne obiady /7 zł za dzień/ w stołówce Gimnazjum nr 145 przy ul. Krasiczyńskiej 4/6.
W klubie dzieci miały zapewnione zimne napoje /woda z sokiem, herbata z cytryną/. Przejazdy środkami komunikacji miejskiej były bezpłatne (na podstawie listów przewozowych wydanych przez Urząd Dzielnicy Targówek). Dzięki środkom otrzymanym od Zarządu SM „Bródno” program zajęć podczas akcji był bardzo urozmaicony. W ramach imprez nasi podopieczni uczestniczyli w 3 seansach filmowych w Multikinie Targówek – „Mały Książę”, „Koko smoko” i „ Barbie – rockowa księżniczka”. Natomiast we wtorki i czwartki dzieci korzystały z kąpieli na basenie Polonez przy ul. Łabiszyńskiej. W Bibliotece Publicznej Nr 53 przy ul. Bazyliańskiej nasi uczestnicy miło spędzili czas przy różnych grach planszowych. Dwukrotnie odwiedziliśmy też PGR Bródno, gdzie dzieci miały możliwość uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych, przejażdżki na kucykach, zwiedzenia stadniny koni, wysłuchania prelekcji na temat rosnących tam roślin uprawnych oraz posmakować pysznej kiełbaski z grilla. Nasi milusińscy skorzystali też z zajęć edukacyjnych w Otwartej Pracowni Artystycznej „UMBRA” przy ul. Bazyliańskiej, gdzie szyły samodzielnie piękne maskotki – przytulanki. W drugim tygodniu akcji odwiedziliśmy Salę Zabaw „Eldorado” aż na Bemowie . Chodziliśmy też na osiedlowe place zabaw, gdzie dzieci mogły porysować kredą na asfalcie i pobawić się na urządzeniach do ćwiczeń lub drabinkach. W ramach zajęć klubowych uczestnicy akcji skorzystali z planszowych gier stolikowych, zajęć plastycznych /np. nauka orgiami, malowanie obrazków/ oraz mieli do dyspozycji stół do gry w tenisa stołowego.
Na zakończenie akcji dzieci dostały lody i pożegnaliśmy się do …zimowych ferii.