Lato w mieście

SPRAWOZDANIE  Z  AKCJI   „LATO  W  MIEŚCIE”  2017

W dniach 26.06 – 07.07.2017 roku w godz. 8.00-16.00 prowadzona  była w klubie „Junona” akcja  „Lato w mieście” dla  uczniów klas I-VI ze szkół podstawowych /pierwszeństwo miały dzieci członków spółdzielni/.                 
Z akcji skorzystało 154 dzieci,  a przeciętna dzienna frekwencja wynosiła 14  osób.          
Zajęcia prowadzili  instruktorzy o/k  z  klubu: Anna Romańczuk  i  Katarzyna Jeżewska. Kierownikiem  koordynującym akcję   z  ramienia  klubu  była  Marzena Kujawa.                                                      
W ramach akcji uczestnicy otrzymywali  odpłatne obiady  /7 zł za dzień/ w stołówce  Szkoły Podstawowej nr 285 przy ulicy  Turmonckiej  20.                     
W klubie dzieci miały zapewnione zimne napoje  /woda  z sokiem,  woda mineralna/. Przejazdy środkami komunikacji miejskiej były bezpłatne (na podstawie listów przewozowych wydanych przez Urząd Dzielnicy Targówek).
Dzięki środkom otrzymanym  od  Zarządu SM „Bródno”  program zajęć podczas akcji był bardzo urozmaicony.
W ramach imprez nasi podopieczni uczestniczyli w trzech seansach  filmowych w Multikinie Targówek – pt.: „Smerfy”,  „Auta 3”  i „Minionki” . We wtorki i jeden czwartek dzieci skorzystały z kąpieli na basenie  Polonez przy  ul. Łabiszyńskiej /3 razy/.
W Bibliotece Publicznej przy ul. Bazyliańskiej nasi podopieczni miło spędzili czas podczas prelekcji i pokazu slajdów pt. ”Zwierzęta zagrożone wyginięciem”.
Dużą atrakcją była jak zawsze latem wycieczka do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego,  gdzie zobaczyliśmy wiele egzotycznych zwierząt.
Odwiedziliśmy też PGR Bródno, gdzie dzieci miały możliwość przejażdżki  na kucykach,  obejrzenia stadniny,  wysłuchania wykładu o zwierzętach hodowlanych i roślinach uprawnych oraz posmakowania własnoręcznie upieczonych na ognisku kiełbasek.
W środę 28.  czerwca odwiedziliśmy Rodzinne Centrum Rozrywki „Hula Kula” przy ul. Jagiellońskiej,  gdzie odbyły sie zawody na torach kręgielni
W kolejną środę 5. lipca pojechaliśmy do  Eldorado – wielofunkcyjnej sali – placu zabaw na Bemowie.
W ramach zajęć w klubie uczestnicy akcji korzystali z gier planszowych  i stolikowych, a także wykonywali różne prace podczas zajęć plastycznych.    
Po obiedzie nasi  podopieczni odpoczywali  w Parku Bródnowskim lub na osiedlowych placach zabaw.
W miłej atmosferze pożegnaliśmy się z naszymi podopiecznymi do kolejnej akcji.