Spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka dla osób specjalnej troski

26.05.2017 r. Spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka dla osób specjalnej troski
Dzień Dziecka – Nasi podopieczni czekają na ten dzień cały rok. Czują się wtedy bardzo szczęśliwi, bo wszyscy o nich myślą i spełniają ich życzenia. We własnym znajomym gronie dobrze jest się bawić przy skocznej muzyce. Podczas tego spotkania integracyjnego dla osób specjalnej troski nie zabrakło różnych atrakcji.
Na początku seniorzy z Klubu „Relaks” zaprezentowali program wokalno-recytatorski, ale w konwencji kabaretowej czyli na wesoło.
Zespół seniorów „Retro” poprowadziła Pani Jolanta Niewiatowska. Śmiechu było co niemiara. Potem wszyscy ruszyli w tany – a funkcję DJ-a pełnił jak zwykle nasz niezawodny Robert Jadczak – znany jako DJ Robcio. Ponadto w klubie „Junona” gościliśmy laureatkę Konkursu Recytatorskiego z Koła Teatralnego przy SDK „Jowisz” pod kierunkiem Stanisława Borynia, aktora, konferansjera i wodzireja. Zaprezentowała dwa utwory, nagrodzone w konkursie oraz wierszowane życzenia dla wszystkich mam obecnych na naszej uroczystości.
Potem Wesoły Stanisław poprowadził całą imprezę z impetem i rozmachem. Czego u nas nie było – konkursy zręcznościowe z balonikami, rzuty kółkiem na palik, zabawa „w krzesła” i „zgaduj-zgadula”. Jak zagrała znana melodia wszyscy i rodzice, i dzieci ochoczo tańczyli w kółeczku, w parach i w korowodzie przez całą salę aż na korytarz.
Oj było wesoło…
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał słodką niespodziankę – czekoladę.
W naszym spotkaniu wzięły udział członkinie Komisji Społeczno-Wychowawczej Rady Osiedla „Toruńska” Pani Alina Marton – Przewodnicząca, Pani Katarzyna Wronka – Sekretarz Komisji.
Cieszymy się, że mogliśmy dać zaproszonym osobom specjalnej troski chwilę wytchnienia i radości.
Następna impreza będzie dopiero po wakacjach – 29. września.