Wakacyjny Koncert Muzyczny 2019

Wakacyjny Koncert Muzyczny 12.06.2019 r.
Tradycyjnie nasze Koncerty w wykonaniu uczestników zajęć muzycznych, prowadzonych przez Pana Ryszarda Marksa – “Pozaszkolne formy edukacji artystycznej” – w Klubie „Junona” zawsze przyciągają wierne grono słuchaczy.

Mówi się, iż nauka gry na pianinie ma duży wpływ na rozwój intelektu oraz ludzkiej wrażliwości. Oczywiście pianino ma o wiele więcej atutów, m.in. wprowadza do naszego życia wiele więcej radości i daje niesamowitą satysfakcję – niemal pozwalając na chwilę opuścić realny świat i znaleźć się całkiem gdzie indziej.
Nie trzeba mówić, że najlepiej swą przygodę z pianinem zacząć już od najmłodszych lat. Ten krok jednak zależy w największej mierze od ich rodziców. Dlaczego warto to zrobić? Rodzice, którzy zapisują swoje pociechy na lekcje gry na pianinie mogą się spodziewać, że polepszą one swoją pamięć i wypracują w sobie wytrwałość oraz cierpliwość, ponieważ każda gra na instrumencie takowej wymaga. Zaś jeśli będą miały sposobność występowania na żywo na pewno nauczą się lepiej radzić ze stresem i nabiorą pewności siebie. Wykonywane utwory muzyczne – cierpliwie i żmudnie ćwiczone na zajęciach a także zapewne i w domu, wspaniale przemawiają do wyobraźni, słuchu i odczuć zgromadzonej widowni. Można wymieniać wielu kompozytorów, których utwory dane nam było usłyszeć – F. Chopin, W. A. Mozart, L. van Beethoven, G. Rossini, J. S. Bach , A. Dworzak – polonezy, walce, serenady, menuety – to nasz mały muzyczny świat.
To niewątpliwie wspaniałe uczucie gdy spod twoich rąk powstaje wspaniała melodia. Taka umiejętność na pewno jest wiele warta.

Nauka gry na pianinie to wspaniała umiejętność i dzięki rodzicom ich dzieci mogą ją nabyć za co na pewno będą po latach wdzięczne!

Oto kilka zdjęć z Koncertu.