Zima w mieście 2020

W dniach 10.02 – 21.02.2020 w godz. 8:00-16:00 prowadzona była w klubie „Junona” akcja „Zima w mieście” dla uczniów klas I-VI ze szkół podstawowych /pierwszeństwo miały dzieci członków spółdzielni/.
Ogółem zapisanych było 25 dzieci /w tym 5 osób spoza spółdzielni, co stanowi 20 % wszystkich uczestników. Z akcji skorzystało 165 dzieci, a przeciętna dzienna frekwencja wynosiła 16 osób.
W ramach akcji uczestnicy otrzymywali odpłatne obiady /10 zł za dzień/ w stołówce Szkoły Podstawowej nr 285 przy ul. Turmonckiej 20. W klubie dzieci miały zapewnione ciepłe napoje /woda z sokiem, herbata/. Przejazdy środkami komunikacji miejskiej były bezpłatne (na podstawie list przewozowych wydanych przez Urząd Dzielnicy Targówek).


Dzięki dofinansowaniu od Zarządu SM Bródno, program zajęć podczas akcji był bardzo urozmaicony.
W ramach imprez nasi podopieczni uczestniczyli w dwóch seansach filmowych w Multikinie Targówek – „Gang zwierzaków” oraz „Chłopiec i wilk”

Ponadto cztery razy w czasie ferii /we wtorki i czwartki/ dzieci skorzystały z kąpieli na basenie Polonez przy ul. Turmonckiej.
Dwukrotnie odwiedziliśmy też Rodzinne Centrum Rozrywki „Hula Kula” przy ul. Jagiellońskiej, gdzie braliśmy udział w zawodach w kręgle na torach bowlingowych, a także bawiliśmy się na placu zabaw tzw. „małpim gaju”.
Doskonałą atrakcją był bal karnawałowy w Klubie Podgrodzie oraz Teatr Lalek „Bajka” z przedstawieniem pt. „Gucio zaczarowany”.
W Bibliotece przy ul. Bazyliańskiej 6 uczestniczyliśmy w prelekcji i pokazie slajdów pt. „ Sycylia – Włoska wyspa ”.

Także dwukrotnie dzieci brały udział w Warsztatach ceramicznych w DK „Świt”, gdzie samodzielnie lepiły z gliny, szkliwiły i wypalały własne prace /postacie z bajek, przedmioty użytkowe, zwierzęta/. W drugim tygodniu akcji „Zima” nasi podopieczni mogli skorzystać z zajęć sportowych judo, prowadzonych przez instruktora naszej sekcji Judo Kobra /2 razy/. W ramach zajęć klubowych uczestnicy akcji korzystali z gier planszowych i zajęć plastycznych oraz zajęć szachowych, prowadzonych przez instruktora naszej szkółki szachowej /2 razy/.
W dniu zakończenia akcji zimowej nasi podopieczni odwiedzili Wystawę Klocków Lego na Stadionie Narodowym.
W miłej atmosferze pożegnaliśmy się z dziećmi do kolejnej akcji latem.